Sportovní medicína

Tento obor je v Čechách nazýván i tělovýchovné lékařství, a to především proto, že obor není zaměřen pouze na sport. Ve světě se však používá téměř výhradně název „sportovní medicína“ nebo také klinická fyziologie.

plicní 3       plicní kolo

Vyšetření v rámci sportovní a preventivní medicíny provádíme od roku 2010 při Pneumologickém oddělení Nemocnice Benešov. Cílem vyšetření je především minimalizování rizika náhlého úmrtí při pohybové aktivitě, zvláště rizika spojeného s často nepoznaným onemocněním srdce, a to nejen u sportovců, ale také u široké veřejnosti. Čas od času bývají v médiích popisována náhlá úmrtí mladých trénovaných fotbalistů či hokejistů během zápasu. Podstoupením našeho vyšetření můžeme tato rizika ve valné většině případů diagnostikovat a následně efektivně léčit. Při vyšetřeních používáme nejmodernější poznatky a vybavení srovnatelné se světovou špičkou v tomto oboru.

plicní kolo 2       plicní kolo 4

Vyšetření u nás neslouží pouze k identifikaci rizik, ale také ke zjištění úrovně fyzické kondice nebo zpracování doporučení, které povede k zvýšení výkonnosti. Na základě provedených vyšetření jsme schopni navrhnout individuální tréninkový plán s cílem zlepšit výkonnost, redukovat váhu či určit bezpečnou dávku pohybu například pro kardiologické či plicní pacienty.

  • Vaše zdraví bude vždy pod dohledem odborného lékaře.
  • Na benešovském okrese jsme jediné takto vybavené pracoviště!!!

Najdete nás v pavilonu B (bývalá zdravotní škola), 3. patro.

tel.: 317 756 538

Před vyšetřením je vždy nutné se telefonicky či osobně objedna!

      

         

Dolní navigace