O nás

Za dobu své existence zaznamenala Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s., nemocnice Středočeského kraje rychlý rozvoj ovlivněný především pokrokem v medicíně a změnami a vývojem společnosti. Z původní okresní všeobecné nemocnice postavené na kraji města se postupem času stalo moderní zdravotnické zařízení, které svým pacientům poskytuje špičkovou péči celosvětové úrovně v celé řadě i specializovaných oborů. Z počátku malý areál čtyř budov se během let rozrostl a vytvořil komplex tvořený 8 zdravotnickými pavilony a dalšími budovami správy a údržby.

Nemocnice zabezpečuje svými službami území vymezené Vltavou a Sázavou od hranic Východočeského a Jihočeského kraje až ku Praze.

V současné době Nemocnice Rudolfa a Stefanie poskytuje péči pacientům od Sázavy po Blaník, až k České Sibiři na Voticku, v určitých druzích péče pravobřežní části řeky Vltavy a v oblasti mezi Benešovem a Říčany u Prahy. Přirozená i faktická spádovost nemocnice je necelých 100 000 obyvatel. Specifikou však je pokrytí rekreační oblasti Posázaví a části Vltavy, kdy v letním období vzroste počet obyvatel regionu o několik desítek tisíc, pokrývá dále nejdelší úsek dálnice D1 mezi Prahou a Brnem, bude zajišťovat rovněž nejdelší úsek projektované dálnice D3.

spádovost

Regiony:

Benešovsko
Voticko
Vlašimsko
Sázava a okolí
Sedlčansko
Praha východ
Praha západ
Táborsko

Dolní navigace